Grant dla Połanieckiej Biblioteki

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Połańcu jest jednym z laureatów kolejnej edycji programu dobrosąsiedzkiego „Wzmocnij Swoje Otoczenie”. Dzięki przyznanemu przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne grantowi w wysokości 19 500 złotych zostanie postawiona przed Biblioteką Zaczytana Ławka z dostępem do audiobooków. Zorganizujemy także warsztaty z biblioterapii i bajkoterapii. Szczegóły dotyczące realizacji projektu już niebawem. „Wzmocnij Swoje Otoczenie” to program grantowy skierowany do mieszkańców terenów, na  których Polskie Sieci Elektroenergetyczne prowadzą inwestycje lub eksploatują istniejącą  infrastrukturę. Celem programu jest wsparcie projektów związanych z  rozwojem lokalnej  infrastruktury społecznej, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowa pomoc  w ich wdrożeniu. Jego idea jest zbliżona do  znanego i sprawdzonego rozwiązania, jakim jest budżet partycypacyjny, dzięki któremu mieszkańcy mogą aktywnie zmieniać swoją okolicę.

W pięciu edycjach programu, PSE przyznały już ponad 800 grantów o łącznej wartości 16 mln złotych. Szczegółowe informacje o programie i jego organizatorze dostępne są na stronach internetowych https://www.wzmocnijotoczenie.pl,  https://www.energetycznykompas.pl

Biblioteka Publiczna im. Adama Mickiewicza w Połańcu od wielu lat współpracuje z naszym stowarzyszeniem przy realizacji przeróżnych projektów dlatego gratulujemy i trzymamy kciuki za powodzenie w realizacji.

Z tej samej kategorii

Back to top button