232. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja 2023 w Połańcu

Członkowie Towarzystwa Kościuszkowskiego w Połańcu uczestniczyli w uroczystości mszy św. “Za ojczyznę”, która odbyła się w kościele pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Połańcu. Został wystawiony poczet sztandarowy w asyście Kosynierów ze sztandarem “Zywia Y Bronią”. Uroczystość odbyła się w dniu 3 maja 2023 r. i zgromadziła w kościele liczne grono mieszkańców, którzy zjednoczyli się w chwili modlitwy za Polskę i jej mieszkańców.

Po mszy świętej, mieszkańcy wraz z władzami lokalnymi i pocztami sztandarowymi przemaszerowali pod Cmentarzyk Kosynierów przy. ul. Kubika, gdzie nasza delegacja wraz z innymi złożyła kwiaty i wiązanki. Uroczystość ta była okazją do oddania czci i hołdu żołnierzom zmarłym z ran odniesionych jeszcze w bitwie pod Racławicami oraz podczas potyczek Polaków z rosjanami podczas Insurekcji Kościuszkowskiej.

Po złożeniu kwiatów ks. proboszcz ks. kan. Mariusz Piotrowski pobłogosławił wszystkich uczestników, a uroczystość zakończył burmistrz Jacek Nowak podziękowaniem za obecność oraz złożeniem życzeń z okazji 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Towarzystwo Kościuszkowskie w Połańcu od lat uczestniczy w uroczystościach narodowych oraz działa na rzecz zachowania kultury, historii i tradycji Połańca. Mimo nie zachęcającej deszczowej aury warto było dzisiaj uczestniczyć w tej uroczystości, pamiętać o naszych korzeniach i o przodkach, którzy walczyli o wolność i niepodległość naszej ojczyzny.

Korzystając z okazji serdecznie zapraszamy Państwa do parku dworskiego w Ruszczy w dniu 6 maja od godz. 14:00. Przygotowaliśmy ciekawy program historyczny w ramach obchodów “Dni Połańca 2023”. Wiecej na ten temat przeczytacie tutaj. Do zobaczenia.

Z tej samej kategorii

Back to top button