Zmarł Zdzisław Bolesław Owczarek (1937-2020)

Z przykrością informujemy, że rano w dniu 30 listopada 2020 roku w wieku 83 lat zmarł Zdzisław Bolesław Owczarek. Urodził się 21 sierpnia 1937 r. w Łodzi. Był pierwszym dyrektorem Zespołu Szkół w Połańcu. W latach 1973-1982 pracował jako szef wydziału przygotowania eksploatacji w Elektrowni im. Tadeusza Kościuszki w Połańcu. Naczelnik Miasta i Gminy Połaniec w latach 1982-1990. Po przejściu na emeryturę w roku 1995 i po powrocie z Połańca do rodzinnej Łodzi podjął działalność społeczną. Honorowy Obywatel Miasta i Gminy Połaniec 2004.

Przez wiele lat miasto Połaniec było jego “oczkiem w głowie” i pasją. Niezmiennie, od początków swojej obecności tam, jako jednego z pionierów tworzenia Elektrowni, potem będąc włodarzem miasta i jego dobrym duchem, żył problemami i radościami Połańca – nawet gdy już w nim nie mieszkał. Osoby, z którymi pracował i których znał, pozostały jego przyjaciółmi do końca. To sprawiło, że jego życie było pełne pasji i spełnienia – nie tylko zawodowego ale i też i poczucia, iż zrobił coś, co go przeżyje i będzie docenione … i taki był jego cel.

Uroczystości pogrzebowe z restrykcjami odbędą się w czwartek 10 grudnia o godz. 11:15 na Starym Cmentarzu przy ulicy Ogrodowej w Łodzi.

Zarząd Towarzystwa Kościuszkowskiego w Połańcu składa wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie i Najbliższym zmarłego.

Z tej samej kategorii

Back to top button