Połaniecki człowiek z żelaza

Sport jest jedną z najpowszechniejszych form promocji miasta, a rok 2023 jest jak do tej pory dla Połańca sportowo bardzo dobry. Solidnie zagrali piłkarze, utrzymując się w mocnej III lidze i potwierdzając dominację w obecnym powiecie, świetnie po raz kolejny zagrali siatkarze, wygrywając rozgrywki wojewódzkie i zapewniając emocje kibicom w hali na Ruszczańskiej, czy w końcu nasi zapaśnicy utrzymujący się od lat na bardzo wysokim poziomie. Jeśli dodać do tego młodych pływaków i lekkoatletów, obraz sportu w Połańcu wygląda naprawdę solidnie.

Ostatni miesiąc zdominował jednak jeden sportowiec, mieszkaniec naszego miasta – Rafał Godzwon. Jego udział w Mistrzostwach Świata 10 x Ironmana w Brazylii spowodował, że nazwa Połańca stała się rozpoznawalna na lekkoatletycznej mapie świata. Dzień po dniu setki mieszkańców naszej gminy na bieżąco śledziły serwisy sportowe licząc kolejne kilometry pokonywane przez naszego mistrza. Kibicowała mu tez cała sportowa Polska.

Żeby ukończyć 10x Ironman World Cup Brasil Ultra Tri trzeba było pokonać 38 kilometrów w basenie, 1800 kilometrów na rowerze, oraz 422 kilometry pieszo. Nasz zawodnik ukończył go na trzecim miejscu ustępując dwóm pozostałym startującym Polakom. Zwyciężył Robert Karaś, ustanawiając nowy rekord świata, a drugi na mecie był Jurand Czabański.

Po takim nadludzkim wysiłku możemy tylko życzyć Rafałowi szybkiego powrotu do zdrowia i nowych życiowych celów.

RAFAŁ!  DZIĘKUJEMY!!!

Z tej samej kategorii

Back to top button