SIATKARZE MKS CZARNI NAJLEPSI W WOJEWÓDZTWIE

To pierwszy taki 24 marca w Połańcu. Nawet na stronach Towarzystwa Kościuszkowskiego rocznica Przysięgi Naczelnika na Krakowskim Rynku w 1794 r. przyćmiona została przez wydarzenie sportowe.

Oto siatkarska drużyna MKS Czarnych Połaniec, po raz drugi z rzędu zwyciężyła w rozgrywkach I ligi świętokrzyskiej, pokonując w dwóch meczach (3:0 i 3:0) drużynę Aluron CMC Wybicki Kielce. A wszystko to przy pełnej sali i ogłuszającym dopingu kibiców. Te dwa sezony są najlepszymi od czasu historycznego zwycięstwa połanieckiej drużyny w turnieju o mistrzostwo województwa kieleckiego LZS w Suchedniowie w 1952 roku.

W ubiegłym roku Połaniec gościł we własnej hali uczestników baraży z województw małopolskiego i podkarpackiego i było to prawdziwe Święto Siatkówki w naszym mieście. Jak będzie w tym roku? Nie wiadomo.

Po ceremonii zakończenia rozgrywek, w podziękowaniu za emocje i wspaniałą promocję Połańca symboliczne szampany od KOŚCIUSZKOWCÓW powędrowały do SIATKARZY oraz najlepszego gracza ligi, naszego kapitana MARCINA GOLONKI.

DZIĘKUJEMY!!!

Z tej samej kategorii

Back to top button