Budżet Obywatelski Połańca 2023

W tegorocznym Budżecie Obywatelskim Miasta i Gminy Połaniec znalazła się propozycja nawiązująca do kościuszkowskich tradycji naszego miasta – Instalacja reprodukcji Panoramy Racławickiej. Umiejscowiona na placu przy Pomniku Tadeusza Kościuszki znakomicie połączyłaby dwa bardzo ważne wydarzenia historyczne Bitwę pod Racławicami i Ogłoszenie Uniwersału Połanieckiego. W 2024 roku będziemy świętowali 230 rocznicę tych wydarzeń, dlatego pomysł ten został zgłoszony w idealnym momencie. Propozycję przedstawił Mariusz Kowalik z grupy sportowej Running Połaniec, będący członkiem Towarzystwa Kościuszkowskiego w Połańcu.

Zachęcamy do oddawania swoich głosów na projekty zgłoszone w tegorocznym Budżecie Obywatelskim tj.:

  1. Instalacja reprodukcji Panoramy Racławickiej.
  2. Biblioteczna wrzutnia.
  3. Plac sensoryczny “siedem zmysłów” w Połańcu.
  4. Laboratorium kreatywnej zabawy dla dzieci.
  5. Tężnia solankowa.
  6. Mini park linowy.
  7. Wyprawka dla malucha ”Skarb Naszej Gminy”.

Głosowanie odbędzie się wyłącznie drogą elektroniczną w terminie od 22 sierpnia 2023 r. do 8 września 2023 r. za pośrednictwem portalu: www.budzet.polaniec.eu

fot. Rekonstrukcja Panoramy Racławickiej w miejscu Bitwy pod Racławicami

Z tej samej kategorii

Back to top button