Niesamowity maj w Połańcu

Maj to miesiąc szczególny dla mieszkańców Połańca i całej naszej okolicy. Najważniejszy jest oczywiście 7 dzień maja, czyli rocznica Ogłoszenia Uniwersału Połanieckiego, ale patriotycznie robi się już na początku miesiąca. Towarzystwo Kościuszkowskie jak co roku stara się wziąć udział w większości wydarzeń organizowanych przez Miasto, instytucje, czy inne stowarzyszenia.

W tym roku zaczęliśmy tradycyjnym konkursem internetowym z okazji Święta Flagi 2-go maja, który reklamowaliśmy w Radiu Leliwa wraz z projektem Połaniec – Miasto Symbol.

3 Maja w Święto Konstytucji nasz poczet sztandarowy wziął udział w Mszy Świętej oraz składaniu kwiatów na Cmentarzyku Kosynierów.

6 maja do parku w Ruszczy przybyli żołnierze napoleońscy z całej Polski i z Czech, żeby stworzyć wspaniałe widowisko historyczne zakończone efektowną bitwą. Ale to opowieść na osobny artykuł…

7 maja Kosynierzy wraz ze swoim sztandarem wzięli udział w uroczystej Sesji Rady Miasta oraz asystowali podczas składania kwiatów pod Pomnikiem Tadeusza Kościuszki.

Za artystyczną oprawę inscenizacji w Ruszczy, Kościuszkowcy odwdzięczyli się dzieciom 9 maja biorąc udział w lekcji historii odbywającej się na Kopcu Kościuszki w Połańcu. Z Przedszkolakami zobaczymy się też zapewne podczas corocznego Biegu dróżką za Kościuszką.

Z tej samej kategorii

Back to top button