Rusza projekt „WITAJ MAJOWA JUTRZENKO”

W piątek 9 lipca br. w siedzibie Lokalnej Grupy Działania Dorzecze Wisły podpisany został projekt pn. „Witaj Majowa Jutrzenko”, który Towarzystwo Kościuszkowskie w Połańcu realizować będzie w ramach PROW na lata 2014-2020.

Przesunięty ze względu na Covid projekt nawiązuje swoimi działaniami do ogłoszonego przez Sejm RP Roku Konstytucji 3 Maja, Połanieckiego Święta Ogłoszenia Uniwersału Połanieckiego 7 maja oraz 200. Rocznicy śmierci Nadziei Polaków, Napoleona Bonaparte w dniu 5 maja.

Projekt zakłada przypomnienie mieszkańcom, w formie wystawy zdjęć, jak wyglądało miasto podczas poprzednich Majowych Świąt. Zdjęcia z działań Stowarzyszenia Działaj z Energią oraz Towarzystwa Kościuszkowskiego pokażą piękno Połańca w wiosennym klimacie.

Główną częścią projektu będzie impreza historyczna, która odbędzie się w Parku dworskim w Ruszczy. Przygotowane widowisko historyczne nawiązywać będzie do tematyki wydarzeń, które miały miejsce pod koniec XVIII w. Główna część imprezy odbędzie się w sobotę 17 lipca o godz. 16.00 w Ruszczy, ale niech Was nie zdziwi obecność wojsk napoleońskich już w południe na ulicach Połańca. Spotkanie otwierające projekt odbędzie się w piątek 16 maja o godz. 15.00 w Remizie OSP w Maśniku, a stąd uczestnicy udadzą się na miejsce imprezy głównej, pod dworek w Ruszczy w celu omówienia jej szczegółów.

Z tej samej kategorii

Back to top button