Zapraszamy na Dni Twierdzy Nysa!

Zaangażowani rekonstruktorzy z Legii Polsko-Włoskiej znani są z profesjonalizmu, dbałości o szczegóły oraz wierności historycznym realiom. Ich umundurowanie, broń i strategie wojskowe są autentyczne, co dodatkowo wprowadza publiczność w atmosferę tamtych czasów. Dzięki ich zaangażowaniu wszyscy uczestnicy i widzowie będą mieli okazję kolejny raz przenieść się wprost na pola bitew z epoki napoleońskiej. I to już w nadchodzący weekend.

Podczas Dni Twierdzy Nysa oprócz widowiskowej Bitwy o Twierdzę w Forcie II, można spodziewać się również wielu innych atrakcji. Odbędą się pokazy musztry, strzelania z broni czarnoprochowej oraz prezentacje różnych aspektów życia codziennego żołnierzy tamtych czasów. Odwiedzając to wydarzenie, będziecie mieć szansę przeżyć historię na własnej skórze. To doskonała okazja, aby poszerzyć swoją wiedzę i zainteresowanie tą fascynującą epoką.

Dni Twierdzy Nysa nie tylko umożliwią nam odkrycie tajemnic wojen napoleońskich, ale także będą okazją do spotkania innych pasjonatów historii i rekonstrukcji. To doskonałe miejsce do wymiany doświadczeń, rozmów z ekspertami oraz nawiązywania nowych znajomości.

Jeśli jesteście gotowi na niezapomnianą podróż w czasie i chcecie uczestniczyć w jednym z najlepszych widowisk rekonstrukcji historycznych w Polsce, to Dni Twierdzy Nysa są dla Was idealnym wyborem. Przygotujcie się na emocje, które przeniosą Was do fascynujących czasów wojen napoleońskich i sprawią, że poczujecie się jak świadkowie tamtych wydarzeń.

W nadchodzących Dniach Twierdzy Nysa nie zabraknie uczestnictwa naszego Oddziału Legii Polsko-Włoskiej z Połańca.

Serdecznie zapraszamy do Nysy w dniach 28-30 lipca 2023 roku, abyście mogli doświadczyć niezwykłej atmosfery, pieczołowicie odtworzonych historycznych wydarzeń i spotkań z prawdziwymi pasjonatami. Nie pozwólcie, aby ta okazja umknęła Wam sprzed nosa. Szczegóły imprezy na plakacie poniżej. Do zobaczenia na polu bitwy!

A tak było w ubiegłym roku.

Z tej samej kategorii

Back to top button