Rajd 3 Króli – 2023 r.

Rajdy piesze to ulubiona forma zimowych spotkań członków Towarzystwa. Ze spacerami połączyliśmy spotkania przed Wigilią, 23 grudnia oraz w Nowy Rok. Za każdym razem startowaliśmy spod Pomnika Tadeusza Kościuszki, gdzie składaliśmy sobie życzenia świąteczne i noworoczne.

Rajd na 3 Króli, bo tak go zwykle określamy jest rajdem otwierającym każdy kolejny rok. Tegoroczny, który odbył się w sobotę 7 stycznia był rekordowy. Wzięło w nim udział 20 osób i to nie tylko z naszej gminy. Z tego właśnie powodu postanowiliśmy tak ułożyć trasę, aby móc omówić całą „kościuszkowską” część historii Połańca. Pomnik Naczelnika, Cmentarzyk Kosynierów, Batalie, Figurka Nepomucena, Skarpa Wiślana i kamienie w miejscach kaplicy Mikołaja i kościoła św. Katarzyny to trasa kilkukilometrowego spaceru. Nasza wędrówka zakończyła się nad brzegiem Wisły w pobliżu ujścia rzeki Czarnej.

Pokarm dla ducha nie mógł być gorszy od pokarmu dla ciała, a zmęczenie potęgowało głód. Nic tak nie smakuje, jak przysmaki z ogniska. Tym razem były wspaniałe flaczki oraz kiełbasa z boczkiem i cebulą z naszej wielkiej patelni. Do tego herbata, kawa i grzane wino. Wszystko to z widokiem na Królową Polskich Rzek. Było super!

Jeszcze nogi nie odpoczęły po pierwszym rajdzie, a już w planach jest kolejny. Jeśli nawał imprez i wydarzeń pozwoli, to kolejny Rajd Tatarski odbędzie się w lutym. Na nim na pewno przeprowadzimy oczekiwany przez wszystkich konkurs strzelania z łuku. Konkurencja dla tego rajdu będzie spora, bo na horyzoncie pojawiły się takie wydarzenia jak: Urodziny Kościuszki (4 II), Bitwa o Sosnowiec (5 II – Kosynierzy), Pokazy w Sichowie (16 II – Kosynierzy), Bitwa o Tczew (18 II – Legia P-W). Wybór trudny, ale wszystkie wydarzenia zapowiadają się ciekawie.

Z tej samej kategorii

Back to top button