Zmarł Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec Jacek Tarnowski

Z przykrością informujemy, iż odszedł doświadczony samorządowiec Jacek Tarnowski. Oddany Miastu i Gminie Połaniec. Był wielokrotnie wyróżniony medalami i odznaczeniami za wieloletnią służbę na rzecz samorządności. Umarł przedwcześnie, miał plany na kolejne lata, o których mówił z przekonaniem i pasją. Z zaangażowaniem podejmował wyzwania, dotyczące rozwoju Miasta o Połaniec. Dbał o rozwój infrastruktury, rozwój bazy oświatowej, pozyskiwanie środków zewnętrznych, integrację społeczną. Był inicjatorem wielu wydarzeń i projektów.

Był zadeklarowanym Przyjacielem Towarzystwa Kościuszkowskiego i zawsze sprzyjał wszystkim naszym działaniom. Kochał Połaniec i robił wszystko, żeby rozwijał się, a nam żeby żyło się w nim coraz lepiej. W 2006 r. zrezygnował z pracy w Elektrowni i po zwycięstwie w wyborach samorządowych został Burmistrzem Połańca. W kolejnych wyborach, aż do dziś, mieszkańcy gminy bez wahania obdarowywali go zaufaniem. Niestety serce oddane przez Burmistrza naszemu miastu nie wytrzymało ciężaru codziennych obowiązków i problemów, z którymi się mierzył. Związany był z samorządem Gminy Połaniec od kilkunastu lat. Na zawsze pozostanie w pamięci członków Towarzystwa Kościuszkowskiego w Połańcu jako doświadczony samorządowiec, życzliwy i skromny człowiek. Wspominamy wszystkie sprawy i działania, które nas łączyły.

Następcom na stanowisku Gospodarza Połańca zawiesił poprzeczkę bardzo wysoko, jednak liczymy na to, że ze względu na pamięć o Nim, sprostają temu wyzwaniu. Składamy szczere wyrazy współczucia, wsparcia i otuchy dla rodziny i bliskich z powodu śmierci Burmistrza Jacka Tarnowskiego.

Niech spoczywa w pokoju wiecznym. Requiescat in pace.

Msza Święta żałobna odbędzie się w sobotę 27 listopada 2021 r. w Kościele pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Połańcu o godz. 13.00. Po mszy żałobnej nastąpi odprowadzenie zmarłego na Cmentarz Nowy w Połańcu.

Z tej samej kategorii

Back to top button