11 listopada w Połańcu

Już drugi rok z rzędu, ze względu na pandemię Covid, Święto Niepodległości miało w Połańcu wymiar symboliczny. Nie było uroczystej Sesji Rady Miasta ani oficjalnych obchodów, a jedynie symboliczne składanie kwiatów na grobach Polskich Bohaterów.

Wszystko zaczęło się o godz. 10.00 na Cmentarzyku Kosynierów przy ulicy Kubika, skąd uczestnicy udali się pod Pomnik Żołnierzy Armii Krajowej, a następnie na Stary Cmentarz, na mogiły żołnierzy poległych w czasie I i II wojny światowej. Podczas składania kwiatów łopotał piękny sztandar Towarzystwa Kościuszkowskiego, a salwy z karabinów słyszeli zapewne leżący w mogiłach Bohaterowie.

Kwiaty złożyły delegacje Rady Miasta i Urzędu Miasta i Gminy Połaniec, Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Połańcu oraz naszego stowarzyszenia. Jesteśmy dumni z faktu, że ogromną większość wszystkich uczestników tych uroczystości stanowili członkowie Towarzystwa Kościuszkowskiego. Część oficjalną zakończyła Msza Święta w kościele św. Marcina, patrona „Starego” Połańca.

Swój sposób na świętowanie Dnia Niepodległości znaleźli również sportowcy i przyjaciele grupy Running Połaniec. Po złożeniu kwiatów pod Pomnikiem Tadeusza Kościuszki i odśpiewaniu Hymnu, o godzinie 11.11, Kościuszkowcy wystrzałem z karabinów „wystartowali” biegaczy. Trasa liczyła 11 km i wiodła uliczkami Połańca. Wydarzenie „Biegnę dla Niepodległej” wsparła ENEA Elektrownia Połaniec S.A.

Z tej samej kategorii

Back to top button