Na sportowo w Tursku

9 października w Tursku Małym grupa Running Połaniec zorganizowała pierwszy w historii naszej gminy półmaraton. Enea Energetyczny Półmaraton miał jednocześnie rangę Mistrzostw Polski pracowników Grupy Kapitałowej Enea. W wydarzeniu wzięło udział 128 zawodników i zawodniczek. Musieli oni przebiec dwie pętle, każda po ok. 10,5 km. Najszybszym wśród mężczyzn był gość specjalny, 3-krotny olimpijczyk, brązowy medalista mistrzostw świata, srebrny medalista mistrzostw Europy Grzegorz Sudoł, który na mecie zameldował się z czasem 1:15:23 s. W kategorii Open kobiet bezkonkurencyjna okazała się połańczanka Patrycja Matusiewicz-Skrobacz z czasem 2:00:30 s.

Uczestnicy biegów opuszczali Tursko z wyjątkowymi statuetkami, zrobionymi z łopatek turbiny, które pracowały w Elektrowni Połaniec. Wśród wielu mniejszych i większych sponsorów tej arcyciekawej imprezy znalazło się również Towarzystwo Kościuszkowskie w Połańcu, które przekazało na nagrody nasze regionalne publikacje.

Trzymamy kciuki za naszych kolegów i koleżanki z Running Połaniec i życzymy wytrwałości w treningach oraz kolejnych tak świetnych imprez.

Z tej samej kategorii

Back to top button