Rajd pieszy “Pożegnanie lata”

W dniu 3 października 2021 r. o godz. 10:30 spod pomnika Kościuszki w Połańcu wyruszyła grupa uczestników rajdu pieszego z Towarzystwa Kościuszkowskiego w Połańcu.

Podczas rajdu nadrobiliśmy towarzyskie zaległości, mogliśmy swobodnie porozmawiać, a przy okazji podziwialiśmy przyrodę. Naszym celem oprócz fajnie spędzonego niedzielnego przedpołudnia i popołudnia było zwiedzanie miejsc historycznych Połańca na trasie rajdu i pięknych rekreacyjnych terenów doliny Wisły. Kilometr za kilometrem wędrowaliśmy m.in. przez las wokół Kopca Kościuszki, tarasami widokowymi, skarpą na Podskalu, wzdłuż wałów i pięknym krajobrazem nadwiślańskim. W każdym z tych punktów robiliśmy “stację”, w której trakcie odbywał się miniwykład, prowadzony przez kolegę Radka Matusiewicza. Pokonaliśmy trasę ok. 10 km, gdzie punktem docelowym było dotarcie do malowniczo położonej plaży nad Wisłą. Niósł nas przyjemny wiatr i satysfakcja z pokonanej wspólnie trasy. W punkcie docelowym rozpaliliśmy ognisko i podziwialiśmy widoki.

Mimo że w rajdzie uczestniczyła skromna grupa, z miłą chęcią powtórzylibyśmy jeszcze raz tę samą trasę. Wróciliśmy lekko zmęczeni ale bardzo zadowoleni. Dopisała pogoda. Kto nie był, niech żałuje. W złotą polską jesień wkraczamy z pięknymi widokami, w miłym towarzystwie i wspomnieniami pieczonych kiełbasek z ogniska. Czekamy na kolejne rajdy piesze (pieczemy ziemniaki!). Wszystkich miłośników turystyki pieszej i lokalnej historii zachęcamy do wspólnych spacerów z Towarzystwem Kościuszkowskim w Połańcu. Dziękujemy i do zobaczenia następnym razem!

Z tej samej kategorii

Back to top button