Zapaliliśmy znicze i oddaliśmy cześć Żołnierzom Września

W środę 1 września, w ramach obchodów 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej, członkowie Towarzystwa Kościuszkowskiego w Połańcu po raz kolejny oddali cześć Żołnierzom Września, spoczywającym w Grobie Nieznanego Żołnierza w Połańcu.

Tradycja zapalania zniczy w tym dniu w naszym stowarzyszeniu ma już dobrych parę lat. To już ósmy raz, kiedy spotykamy się w tym miejscu, pamiętając o tych, których tysiące osób przywołują w swoich patriotycznych wpisach na Facebooku.

Odwiedzamy w tym czasie również groby Połańczan, którzy zginęli podczas II wojny światowej. Po zapaleniu zniczy przypomnieliśmy nazwiska Połańczan, którzy polegli podczas kampanii wrześniowej 1939 r. oraz żołnierzy spoczywających w Grobie Nieznanego Żołnierza. Pamiętaliśmy również o mieszkańcach naszego miasta, którzy zginęli w czasie wojny, a także rozmawialiśmy o bohaterach, którzy w czasie II wojny światowej na wszystkich frontach walczyli o wolną niepodległą Polskę.

Z tej samej kategorii

Back to top button