Projekt ENEA Połaniec – Pierwsi po „Hubalu”. „Odwet – Jędrusie” 1939-1945

Każdego roku Towarzystwo Kościuszkowskie w Połańcu stara się utrwalać w formie książek i publikacji część bliższej lub dalszej historii naszego miasteczka. Rok 2021 zaczynamy od książki Pierwsi po „Hubalu”. „Odwet – Jędrusie” 1939-1945 autorstwa dra hab. Tadeusza Zycha dyrektora Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega.

Wydawnictwo to powstało dzięki wsparciu ENEA  ELEKTROWNIA  POŁANIEC  S.A. w ramach projektu złożonego przez nasze stowarzyszenie.

Jak ważna i ceniona jest historia Oddziału Jędrusiów w Połańcu, nie trzeba nikomu przypominać. To właśnie tych dzielnych żołnierzy wziął za patronów Zespół Szkół w Połańcu, a w połanieckich rodzinach wciąż żywe są wspomnienia o Jędrusiach i ich działalności w czasie 2 wojny światowej.

Jest nam niezmiernie miło, że Towarzystwo Kościuszkowskie mogło również przyczynić się do powstania tego wydawnictwa. Prestiżu książce dodaje osoba jej autora, dra hab. Tadeusza Zycha, który jest znawcą i pasjonatem historii tego oddziału oraz jej założyciela Władysława Jasińskiego.

Spotkanie autorskie oraz promocja książki odbędą się w niedzielę 1 sierpnia o godz. 17.00 w Muzeum Historycznym Miasta Tarnobrzega w Dzikowie.

Z tej samej kategorii

Back to top button