Majówka w Połańcu

Pandemia pokrzyżowała plany pięknych imprez, które zawsze o tej porze uświetniały Święto Połańca. Towarzystwo Kościuszkowskie również miało przygotowane niespodzianki historyczne dla mieszkańców, które jednak zostały przesunięte na letnie miesiące.

Dwie ważne rocznice skromnie, ale jednak zostały uczczone przez nasze stowarzyszenie. W piątek delegacja kosynierów złożyła kwiaty pod Pomnikiem Tadeusza Kościuszki, w rocznicę ogłoszenia słynnego Uniwersału Połanieckiego 7 V 1794 r. Oprócz Kościuszkowców wieńce złożyły; Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Połańcu oraz przedstawiciele Władz samorządowych oraz Rady Miasta.

Członkowie Oddziału Legii Polsko – Włoskiej nie zapomnieli również o okrągłej 200. rocznicy śmierci Napoleona Bonaparte 5 V 1821 r. poświęcając mu spotkanie historyczne zorganizowane w niedzielę w ruszczańskim parku. Słoneczna pogoda i otoczenie tego pięknego miejsca ściągnęły do Ruszczy w tym dniu wielu turystów. To nasze kolejne działanie mające na celu promocję jedynego ocalałego zabytku dworskiego w naszej gminie.

Z tej samej kategorii

Back to top button