Wyróżnienie dla Prezesa Towarzystwa

W dniu dzisiejszym pan Romuald Sadowski regionalista, znawca dziejów Powstania Styczniowego oraz pan Grzegorz Szymański z Małogoskiego Oddziału Powstańczego wręczyli „Odznaczenie In Memoria Gloria Victis” prezesowi Towarzystwa Kościuszkowskiego w Połańcu, Radosławowi Matusiewiczowi.

Odznaczenie to, nadawane jest przez pasjonatów historii osobom, które swoimi działaniami przyczyniły się do propagowania i kultywowania pamięci o historii Polski, a w szczególności historii powstań z lat 1794, 1830 i 1863.

Kapituła, oprócz działalności w Towarzystwie Kościuszkowskim i utrwalania wydarzeń z roku 1794 r., doceniła wydane przez niego lokalne wydawnictwa patriotyczne: „Połaniec a Powstanie Styczniowe” wydane w 2013 roku z konkursu Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach; Album „Z Połańca po Niepodległość” nawiązujący do czasów I i II wojny światowej, wydany przez Urząd Miasta i Gminy Połaniec w 2019 r. oraz publikację „Połaniec a Powstanie Listopadowe” wydaną w 2020 r. w ramach projektu z ENEA Połaniec S.A.

Z tej samej kategorii

Back to top button