“Spacer Zaduszny” 2020 – skromniej niż zwykle

W dniu dzisiejszym skromną delegacją udaliśmy się na groby członków Towarzystwa Kościuszkowskiego, których nie ma już wśród nas. Oprócz członków naszego stowarzyszenia odwiedziliśmy groby żołnierzy znajdujące się na obu cmentarzach. Podczas spaceru wspominaliśmy też sportowców, którzy w tym roku odeszli z tego świata. Choć w okrojonym składzie i w trudnych czasach epidemii, to jednak tradycja tzw. „Spacerów Zadusznych” została podtrzymana.

W tym roku:

19.03.2020 w wieku 71 lat zmarł Ludwik Kosowicz – jeden z najlepszych siatkarzy Czarnych Połaniec w latach 70-tych, działacz sportowy i prezes LKS Delfin Połaniec

01.05.2020 w wieku 71 lat zmarł Feliks Drożdżowski – szpadzista, instruktor szermierki w GKS „Gryf”” Mielec oraz wieloletni zawodnik i trener sekcji szermierczej GKS Katowice, reprezentant Polski w szpadzie w kategorii seniorów m.in. uczestnik Mistrzostw Świata w Grenoble w 1974 roku. Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w barwach GKS Katowice.

16.08.2020 w wieku 64 lat zmarł Janusz Bugaj – piłkarz Czarnych Połaniec i Stali Nowa Dęba, a później trener naszej drużyny. Wprowadził Czarnych do IV ligi tarnobrzesko-rzeszowskiej w 1987 r.

Z tej samej kategorii

Back to top button