Weekendowe spotkanie z historią dla kajakarzy w Winnicy

W dniach 7, 8 i 9 sierpnia 2020 r. nasze stowarzyszenie brało udział w ciekawej inicjatywie, polegającej na zaaranżowaniu obozu kościuszkowskiego wraz z przeprowadzeniem lekcji historii dla uczestników trzech spływów kajakowych. Korzystając z okazji “kościuszkowska brać” mogła spotkać się i zintegrować. Tym bardziej że z powodu pandemii w maju nie odbyły się Dni Połańca, takie spotkanie było miłym akcentem.

Lekcje historii, obóz i pokaz odbywały się na stanicy kajakowej nr 6 w Winnicy, tuż nieopodal “Czerwonego mostu”, ostatnim punkcie na trasie kajakowej na rzece Czarnej. W każdym z dni uczestnicy mogli poznać historię naszego stowarzyszenia, wziąć czynny udział w musztrze wojskowej, strzelać z łuku czy czarnoprochowego karabinu skałkowego. W namiocie sztabowym Napoleona z okresu XVIII w. kajakarze podziwiali eksponaty i rekwizyty a także mundury z epoki. Odbył się również pokaz władania szablą kozacką w wykonaniu naszego kolegi Radka, który pomału staje się ekspertem w tej dziedzinie.

Przez trzy dni na obozowisku mieliśmy okazję gościć wiele ciekawych osób. Poznaliśmy również podróżnika – Roberta, który na rowerze jedzie przez całą Polskę wzdłuż rzeki Wisły i postanowił rozbić swój namiot w pobliżu rzeki Czarnej. Dzięki temu przeszedł “musztrę kościuszkowską” i został jednym z “kosynierów”. Robert życzymy Ci powodzenia, szerokiej drogi i zrealizowania celu, jaki sobie zaplanowałeś a w szczególności zdrowia. Do zobaczenia w przyszłym roku Apaczu : ).

Po zakończonych pokazach wieczorową porą przy ognisku w miłej atmosferze rozmawialiśmy o aktualnej działalności stowarzyszenia i planach na przyszłość. Część z członków stowarzyszenia spływała również kajakiem. Dziękujemy Lokalnej Grupie Działania – Dorzecze Wisły za zaproszenie na imprezę. Weekend był bardzo udany.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, które wykonali Mariusz, Kasia i Łukasz.

Z tej samej kategorii

Back to top button