Album “Z Połańca po Niepodległość”

W nawiązaniu do 80-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz niedawnej setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Towarzystwo Kościuszkowskie postarało się o publikację kolejnego wydawnictwa regionalnego – albumu Z Połańca po Niepodległość.

Wiele lat zabrało zdobycie zdjęć i informacji o mieszkańcach Połańca walczących na frontach I i II wojny światowej. Na szczęście nasza mała społeczność wsparła nas, przekazując wiele rodzinnych ciekawostek. Bardzo dużo informacji przez lata zebrała pani Dorota Reguła oraz nasze koleżanki Agnieszka Chyla i Urszula Żurawska ze Szkoły Podstawowej w Połańcu. Tak powstał album, którego nie powstydziło by się niejedno polskie miasto.

Album Z Połańca po Niepodległość dostępny będzie w Bibliotece Publicznej w Połańcu, a z pewnością będzie go można otrzymać biorąc udział w konkursach i akcjach prowadzonych w najbliższym czasie przez Towarzystwo Kościuszkowskie w Połańcu.

Wydawnictwo powstało w ramach realizacji zadania publicznego „Działalność o tematyce regionalnej, kościuszkowskiej i połanieckiej” zleconego przez Urząd Miasta i Gminy Połaniec.

Z tej samej kategorii

Back to top button