Otwieranie strony trwa zbyt długo? Zamknij ekran ładowania.
Strona główna » Zeszyty Połanieckie

Zeszyty Połanieckie

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Zeszyty Połanieckie to kopalnia wiedzy o dziejach Połańca i okolicy. Zawierają bardzo ciekawe materiały o historii, tradycjach i kulturze naszego miasta. Wszystko jest uzupełniane materiałami ikonograficznymi i kartograficznymi. Można w nich znaleźć teksty i prace różnych autorów piszących o naszym mieście i najbliższej okolicy.

Od 2001 r. Towarzystwo Kościuszkowskie w Połańcu wydaje czasopismo o tematyce historycznej i o dziejach Połańca i jego okolicy. Naszym celem jest uświadomienie lokalnemu społeczeństwu wspaniałych tradycji, dziejów i zabytków, zaprezentowanie lokalnej społeczności bliżej nieznanych lokalnych wydarzeń, ludzi a także innych zjawisk, związanych z miejscem ich zamieszkania – wsią, miastem i gminą.

Czasopismo zawiera wiele ciekawych i interesujących informacji o ludziach, faktach, miejscach będących nieopodal nas, o ludziach żyjących na ziemi połanieckiej jakiś czas temu, ale też o tych zwyczajnych, ale niezwykłych przechodzących tu i teraz obok nas, o faktach, jakie miały miejsce dawno temu, ale też i wczoraj, o miejscach, których już nie ma, ale też o takich, obok których przechodzimy codziennie nie znając ich niezwykłej historii.

Zwracamy się z apelem do wszystkich, którzy interesują się przeszłością terenów połanieckich o udostępnianie materiałów i swoich uwag co powinno zaowocować zwiększeniem naszej wiedzy o Połańcu.

W celu pobrania / zobaczenia publikacji online kliknij na wybrany numer Zeszytów.

                     

                     

                    

                    

                         

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
0
Connecting
Please wait...
Wyślij wiadomość

Przepraszamy nie jesteśmy w tej chwili dostępni online. Proszę zostaw wiadomość.

Twoje imię
* Email
* Opisz swój problem
Zaloguj się

Potrzebujesz pomocy? Oszczędź swój czas i porozmawiaj z nami online.

Twoje imię
* Email
* Opisz sprawę
Jesteśmy online!
Informacja zwrotna

Jeżeli chcesz możesz zostawić nam dodatkowe informacje.

Jak oceniasz naszą pomoc?
Power by

Download Free AZ | Free Wordpress Themes

Wyślij nam materiały on-line

Szanowni Państwo wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom uruchomiliśmy usługę wysłania plików online. W każdej chwili 24 h / dobę możecie bezpośrednio wysłać do nas pliki multimedialne, tekstowe itp. nie wychodząc z domu. Pojemnosć naszej skrzynki odbiorczej wynosi 10 GB, maksymalny plik jednorazowo jaki można przesłać to 10 MB. Istnieje możliwosć przesłania folderu. Do wysyłanych przez Państwa materiałów np. zdjęć prosimy o utworzenie pliku tekstowego z Państwa imieniem i nazwiskiem, danymi kontaktowymi (tel. / email), krótkim opisem i jeżeli to możliwe datą powstania fotografii.

Jeśli więc posiadacie stare dokumenty, zdjęcia, czy znacie ciekawe historie dotyczące Połańca i osób z nim związanych, podzielcie się z nami. Chrońmy przed zapomnieniem naszą historię.