Strona główna » Z życia stowarzyszenia » Przed nami grant “Panie z Połańca proszą do tańca”

Przed nami grant “Panie z Połańca proszą do tańca”

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Panie z Połańca proszą do tańca” – grant o takiej nazwie został przez nas napisany i wybrany do finansowania przez Radę Lokalnej Grupy Działania – Dorzecze Wisły w ramach naboru grantowego dotyczącego zagospodarowania czasu wolnego mieszkańcom. Jest nam niezmiernie miło, że po raz drugi udało się nam otrzymać środki na zaplanowane przez nas działania skierowane w szczególności dla mieszkańców.

Grant będzie realizowany na przełomie maja i czerwca. W puli środków mamy przyznane ponad 49 000,00 zł. Cel jaki stawiamy w tym zadaniu to aktywizacja społeczności Połańca poprzez zaangażowanie jej w szereg oryginalnych działań nawiązujących do miejscowych tradycji i historii.

Zadania w projekcie, jak na „Miasto Kościuszki” przystało, nawiązywać będą do historii i zwyczajów polskich przełomu XVIII i XIX wieku, postaci Kościuszki i gen. Dąbrowskiego, kosynierów i legionów polskich. Projekt ukazywał będzie zarówno życie jak i warunki życia na wsi, realia życia w obozie wojskowym, czy zabawy wyższych sfer, które zostaną przedstawione w formie warsztatów. Warsztaty składać się będą z 4 paneli tematycznych: „Życie na świętokrzyskiej wsi”, „W żołnierskim obozie – Namiot Sztabowy Cesarza Napoleona”, „Życie w pałacu”, „Życie we dworze”, przygotowanych w formie barwnych i realistycznych pokazów historycznych oraz zabaw. Projekt przewiduje również przybliżenie elementów zwyczajów ludowych podczas Wianków oraz wyprowadzenia najmłodszych mieszkańców miasta w trwający od 100 lat Kult Kościuszki.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Radosław Matusiewicz

Prezes Towarzystwa Kościuszkowskiego w Połańcu. Dowódca połanieckiego Oddziału Legii Polsko-Włoskiej oraz Regimentu Kosynierów. Autor licznych publikacji na temat Połańca i okolic. Redaktor naczelny “Zeszytów Połanieckich”.
x

Przeczytaj również

Zapraszamy na imprezę historyczno-taneczną

Facebook Twitter Gmail Drukuj Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.Zapraszamy Państwa na ...

0
Connecting
Please wait...
Wyślij wiadomość

Przepraszamy nie jesteśmy w tej chwili dostępni online. Proszę zostaw wiadomość.

Twoje imię
* Email
* Opisz swój problem
Napisz wiadomość

Potrzebujesz pomocy? Oszczędź swój czas i porozmawiaj z nami online.

Twoje imię
* Email
* Opisz sprawę
Jesteśmy online!
Informacja zwrotna

Jeżeli chcesz możesz zostawić nam dodatkowe informacje.

Jak oceniasz naszą pomoc?
Power by

Download Free AZ | Free Wordpress Themes

Wyślij nam materiały on-line

Szanowni Państwo wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom uruchomiliśmy usługę wysłania plików online. W każdej chwili 24 h / dobę możecie bezpośrednio wysłać do nas pliki multimedialne, tekstowe itp. nie wychodząc z domu. Pojemnosć naszej skrzynki odbiorczej wynosi 10 GB, maksymalny plik jednorazowo jaki można przesłać to 10 MB. Istnieje możliwosć przesłania folderu. Do wysyłanych przez Państwa materiałów np. zdjęć prosimy o utworzenie pliku tekstowego z Państwa imieniem i nazwiskiem, danymi kontaktowymi (tel. / email), krótkim opisem i jeżeli to możliwe datą powstania fotografii.

Jeśli więc posiadacie stare dokumenty, zdjęcia, czy znacie ciekawe historie dotyczące Połańca i osób z nim związanych, podzielcie się z nami. Chrońmy przed zapomnieniem naszą historię.