Otwieranie strony trwa zbyt długo? Zamknij ekran ładowania.
Strona główna » Z życia stowarzyszenia » Wieczór wspomnień – 1 listopada

Wieczór wspomnień – 1 listopada

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Po raz kolejny, 1 listopada, członkowie Towarzystwa Kościuszkowskiego w Połańcu spotkali się, aby wspólnie odwiedzić groby „kościuszkowców” na połanieckich cmentarzach.

Wśród wielu osób, które w tym dniu wspominaliśmy byli zmarli członkowie TK: śp. Mieczysław Tarnowski – założyciel Towarzystwa Kościuszkowskiego, śp. Marianna Ryńska, śp. Stanisław Machnicki, śp. Stefan Jarzyna, śp. Józef Korczak, czy znany regionalista śp. Kazimierz Warchałowski.

Tradycyjnie też zapaliliśmy znicze na grobach żołnierzy, uczestników I i II wojny światowej, przy figurce upamiętniającej żołnierzy Armii Krajowej oraz na mogiłach osób związanych z historią naszego miasta.

Ilość zapalonych w tych miejscach świec i zniczy świadczy o tym, że w tym dniu pamiętamy o tych zasłużonych dla miasta osobach.


Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Łukasz Orłowski

Administrator strony. Połańczanin od urodzenia. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Od 2009 roku pracuje w organizacji pozarządowej Lokalna Grupa Działania - Dorzecze Wisły. Aktywny członek Towarzystwa Kościuszkowskiego w Połańcu. Członek połanieckiego oddziału Legii Polsko-Włoskiej i Regimentu Kosynierów.
x

Przeczytaj również

Okazanie łaski mieszczanom połanieckim w 1507 r.

Facebook Twitter Gmail Drukuj Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.W 1507 r. ...

0
Connecting
Please wait...
Wyślij wiadomość

Przepraszamy nie jesteśmy w tej chwili dostępni online. Proszę zostaw wiadomość.

Twoje imię
* Email
* Opisz swój problem
Napisz wiadomość

Potrzebujesz pomocy? Oszczędź swój czas i porozmawiaj z nami online.

Twoje imię
* Email
* Opisz sprawę
Jesteśmy online!
Informacja zwrotna

Jeżeli chcesz możesz zostawić nam dodatkowe informacje.

Jak oceniasz naszą pomoc?
Power by

Download Free AZ | Free Wordpress Themes

Wyślij nam materiały on-line

Szanowni Państwo wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom uruchomiliśmy usługę wysłania plików online. W każdej chwili 24 h / dobę możecie bezpośrednio wysłać do nas pliki multimedialne, tekstowe itp. nie wychodząc z domu. Pojemnosć naszej skrzynki odbiorczej wynosi 10 GB, maksymalny plik jednorazowo jaki można przesłać to 10 MB. Istnieje możliwosć przesłania folderu. Do wysyłanych przez Państwa materiałów np. zdjęć prosimy o utworzenie pliku tekstowego z Państwa imieniem i nazwiskiem, danymi kontaktowymi (tel. / email), krótkim opisem i jeżeli to możliwe datą powstania fotografii.

Jeśli więc posiadacie stare dokumenty, zdjęcia, czy znacie ciekawe historie dotyczące Połańca i osób z nim związanych, podzielcie się z nami. Chrońmy przed zapomnieniem naszą historię.