Strona główna » Połaniec i okolica » Złoty Krzyż Zasługi dla naszej koleżanki

Złoty Krzyż Zasługi dla naszej koleżanki

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Złoty Krzyż Zasługi to polskie cywilne odznaczenie państwowe, nadawane za zasługi dla Państwa lub obywateli od 1923 r. Zupełnie nie dziwi nas fakt, że to właśnie odznaczenie znalazło się na piersiach naszej wspaniałej koleżanki Anny Kaniszewskiej – Sekretarz Towarzystwa Kościuszkowskiego w Połańcu.

Pani Ania od lat była wzorem do naśladowania dla koleżanek po fachu nie tylko w naszym powiecie, ale i województwie. Obserwowaliśmy jak jej pomysły „rozlewają się” po naszym regionie, a nasze przedszkolaki co rusz przywoziły do Połańca wyróżnienia i nagrody.

Cieszy nas to tym bardziej, że nasze stowarzyszenie również mogło w maleńkim stopniu przyczynić się do tego sukcesu.

(http://www.radio.kielce.pl/pl/post-76905)

Dwoje świętokrzyskich nauczycieli zostało dziś wyróżnionych podczas uroczystości, która odbyła się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie. Zorganizowano ją z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Minister Anna Zalewska wręczyła Złoty Krzyż Zasługi Annie Kaniszewskiej, dyrektorce Przedszkola Samorządowego w Połańcu. Mariusz Zyngier, nauczyciel w Zespole Szkół w Połańcu, promotor wielu prac uczniów nagrodzonych za wynalazczość, otrzymał natomiast nagrodę ministerialną.

Anna Kaniszewska powiedziała, że dzisiejsze wydarzenie jest dla niej bardzo ważne i że nie doszłoby do tego, gdyby nie dobra współpraca z całym zespołem. Przypomniała, że w przedszkolu w Połańcu od wielu lat realizowane są nowatorskie programy dla dzieci. Należy do nich m.in., edukacja ekologiczna. We współpracy z Towarzystwem Kościuszkowskim oraz szkołami organizowane są żywe lekcje historii. Dzieci dowiadują się również na wiele sposobów o zdrowym żywieniu, uczestniczą w akcjach charytatywnych.

Mariusz Zyngier mówiąc o nagrodzie wspomniał o całym gronie pedagogicznym zespołu szkół, które dba o bardzo dobry poziom edukacji w tej placówce. Dodał, że Dzień Edukacji Narodowej jest dla niego również świętem uczniów, ponieważ bez sukcesów młodzieży nie byłoby sukcesów nauczycieli. Nagroda ministra edukacji narodowej jest dla niego siłą napędową do podejmowania kolejnych działań.

Podczas uroczystości w Warszawie medale Komisji Edukacji Narodowej otrzymali dziś również: wicewojewoda świętokrzyski Andrzej Bętkowski, Świętokrzyski Kurator Oświaty Kazimierz Mądzik oraz starszy wizytator Renata Jędrzejewska.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Radosław Matusiewicz

Prezes Towarzystwa Kościuszkowskiego w Połańcu. Dowódca połanieckiego Oddziału Legii Polsko-Włoskiej oraz Regimentu Kosynierów. Autor licznych publikacji na temat Połańca i okolic. Redaktor naczelny “Zeszytów Połanieckich”.
x

Przeczytaj również

„Biegiem dróżką za Kościuszką” – po raz trzeci

Facebook Twitter Gmail Drukuj Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins. Bieg Rodzinny ...

0
Connecting
Please wait...
Wyślij wiadomość

Przepraszamy nie jesteśmy w tej chwili dostępni online. Proszę zostaw wiadomość.

Twoje imię
* Email
* Opisz swój problem
Napisz wiadomość

Potrzebujesz pomocy? Oszczędź swój czas i porozmawiaj z nami online.

Twoje imię
* Email
* Opisz sprawę
Jesteśmy online!
Informacja zwrotna

Jeżeli chcesz możesz zostawić nam dodatkowe informacje.

Jak oceniasz naszą pomoc?
Power by

Download Free AZ | Free Wordpress Themes

Wyślij nam materiały on-line

Szanowni Państwo wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom uruchomiliśmy usługę wysłania plików online. W każdej chwili 24 h / dobę możecie bezpośrednio wysłać do nas pliki multimedialne, tekstowe itp. nie wychodząc z domu. Pojemnosć naszej skrzynki odbiorczej wynosi 10 GB, maksymalny plik jednorazowo jaki można przesłać to 10 MB. Istnieje możliwosć przesłania folderu. Do wysyłanych przez Państwa materiałów np. zdjęć prosimy o utworzenie pliku tekstowego z Państwa imieniem i nazwiskiem, danymi kontaktowymi (tel. / email), krótkim opisem i jeżeli to możliwe datą powstania fotografii.

Jeśli więc posiadacie stare dokumenty, zdjęcia, czy znacie ciekawe historie dotyczące Połańca i osób z nim związanych, podzielcie się z nami. Chrońmy przed zapomnieniem naszą historię.