Otwieranie strony trwa zbyt długo? Zamknij ekran ładowania.
Strona główna » Legia Polsko-Włoska » Dni Twierdzy NYSA – 2018

Dni Twierdzy NYSA – 2018

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

28 lipca w Nysie stawił się oddział Legii Polsko – Włoskiej z Połańca. 7 “kościuszkowców” wzięło udział w XVIII-tych Dniach Twierdzy Nysa. Główna część imprezy przygotowana została na Forcie nr 2, który ma pod swoją opieką Krzysztof Herman z Towarzystwa Przyjaciół Fortyfikacji.

Dzień rozpoczęły ćwiczenia na Forcie, po których wojska udały się do miasta. Po przemarszu ulicami, na rynku przed katedrą odbyło się okazanie wojsk. Przeprowadził je dowódca Oddziału Polskiego Wojsk Napoleońskich Kuba Uszyński przed Burmistrzem Nysy oraz Napoleonem (którego doskonale pamiętamy z wizyty w Połańcu).

Impreza w Forcie rozpoczęła się o godz. 15.00, a jej główna część – bitwa wojsk napoleońskich z Prusakami o godz. 18.00. W bitwie wzięło udział ponad 200 żołnierzy, a dodatkową atrakcją były efekty pirotechniczne. Po bitwie uczestnicy mogli podziwiać m.in. pokaz mody XIX-wiecznej przeprowadzony przez dziewczyny ze stowarzyszenia Krynolina.

Najciekawszą częścią święta okazała się jednak wieczorna bitwa. Zmrok uwypuklił efekty dymu i ognia ziejącego z luf walczących żołnierzy. Imprezę zakończyła wspólna biesiada uczestników, którzy świętowali przy okazji 15-lecie Legii Polsko – Włoskiej z Nysy. Naszym Przyjaciołom życzymy kolejnych wielu lat działania na rzecz promocji historii Nysy oraz organizacji imprez przynajmniej tak interesujących jak ta.

Galeria zdjęć z bitwy o Twierdzę Nysa 2018 cz. 1

Galeria zdjęć z bitwy o Twierdzę Nysa 2018 cz. 2

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Radosław Matusiewicz

Prezes Towarzystwa Kościuszkowskiego w Połańcu. Dowódca połanieckiego Oddziału Legii Polsko-Włoskiej oraz Regimentu Kosynierów. Autor licznych publikacji na temat Połańca i okolic. Redaktor naczelny “Zeszytów Połanieckich”.
x

Przeczytaj również

Dołącz do nas

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins. Towarzystwo Kościuszkowskie w Połańcu jest organizacją otwartą ...

0
Connecting
Please wait...
Wyślij wiadomość

Przepraszamy nie jesteśmy w tej chwili dostępni online. Proszę zostaw wiadomość.

Twoje imię
* Email
* Opisz swój problem
Zaloguj się

Potrzebujesz pomocy? Oszczędź swój czas i porozmawiaj z nami online.

Twoje imię
* Email
* Opisz sprawę
Jesteśmy online!
Informacja zwrotna

Jeżeli chcesz możesz zostawić nam dodatkowe informacje.

Jak oceniasz naszą pomoc?
Power by

Download Free AZ | Free Wordpress Themes

Wyślij nam materiały on-line

Szanowni Państwo wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom uruchomiliśmy usługę wysłania plików online. W każdej chwili 24 h / dobę możecie bezpośrednio wysłać do nas pliki multimedialne, tekstowe itp. nie wychodząc z domu. Pojemnosć naszej skrzynki odbiorczej wynosi 10 GB, maksymalny plik jednorazowo jaki można przesłać to 10 MB. Istnieje możliwosć przesłania folderu. Do wysyłanych przez Państwa materiałów np. zdjęć prosimy o utworzenie pliku tekstowego z Państwa imieniem i nazwiskiem, danymi kontaktowymi (tel. / email), krótkim opisem i jeżeli to możliwe datą powstania fotografii.

Jeśli więc posiadacie stare dokumenty, zdjęcia, czy znacie ciekawe historie dotyczące Połańca i osób z nim związanych, podzielcie się z nami. Chrońmy przed zapomnieniem naszą historię.