Strona główna » Regiment Kosynierów » Defilada 100-lecia odzyskania niepodległości

Defilada 100-lecia odzyskania niepodległości

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

W dniu 15 sierpnia 2018 r. w Warszawie odbędzie się defilada z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Od wojów Mieszka I, przez chorągwie husarskie, oddziały kosynierów, legionistów, zdobywców Monte Cassino, aż po oddziały żołnierzy wyklętych. Organizatorzy zaplanowali udział rekonstruktorów i w 6 grupach:
– wczesnego średniowiecza,
– średniowiecza,
– XVIII i XIX wiek,
– XX wiek,
– pojazdy historyczne.

Jest nam tym bardziej miło, że w ramach obchodów 100-lecia Towarzystwo Kościuszkowskie otrzymało zaproszenie do udziału i będzie częścią uroczystości rocznicowej. Zaproponowano nam wystawienie połanieckiego Oddziału Kosynierów.  Do udziału w paradzie zaproszono organizacje i stowarzyszenia, które posiadają wyposażenie i mundury nawiązujące do historii polskiej wojskowości.

Podobną defiladę zorganizowano w okresie PRL, gdy 22 lipca 1966 r. świętowano 1000-lecie powstania państwa polskiego. Maszerowali wojowie piastowscy, piechota łanowa, husaria i kosynierzy Kościuszki. Wówczas przemarsz wykorzystano do celów propagandowych, ale mimo to nawet dziś na widzach robi duże wrażenie.

Dumnie będziemy promować nasze stowarzyszenie i nasze miasto Połaniec.

https://www.youtube.com/watch?v=aojqPSGslQw

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Łukasz Orłowski

Administrator strony. Połańczanin od urodzenia. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Od 2009 roku pracuje w organizacji pozarządowej Lokalna Grupa Działania - Dorzecze Wisły. Aktywny członek Towarzystwa Kościuszkowskiego w Połańcu. Członek połanieckiego oddziału Legii Polsko-Włoskiej i Regimentu Kosynierów.
x

Przeczytaj również

Historyczna część Dni Połańca 2019

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.Piękne historyczne widowisko mieli okazję oglądać mieszkańcy ...

0
Connecting
Please wait...
Wyślij wiadomość

Przepraszamy nie jesteśmy w tej chwili dostępni online. Proszę zostaw wiadomość.

Twoje imię
* Email
* Opisz swój problem
Napisz wiadomość

Potrzebujesz pomocy? Oszczędź swój czas i porozmawiaj z nami online.

Twoje imię
* Email
* Opisz sprawę
Jesteśmy online!
Informacja zwrotna

Jeżeli chcesz możesz zostawić nam dodatkowe informacje.

Jak oceniasz naszą pomoc?
Power by

Download Free AZ | Free Wordpress Themes