Otwieranie strony trwa zbyt długo? Zamknij ekran ładowania.
Strona główna » Sport » Biegi Kościuszkowskie – Running Połaniec

Biegi Kościuszkowskie – Running Połaniec

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

W Roku Kościuszki – 2017, zawiązała się w naszym mieście amatorska drużyna sportowa pn. „Running Połaniec”. Dla tworzących ją osób bieganie stało się świetnym sposobem na to by zadbać o swoje zdrowie, spędzić czas w gronie znajomych i sprawdzić możliwości swojego organizmu. Bieganie ma służyć przede wszystkim podniesieniu własnej sprawności fizycznej, jednak w ostatnich latach, w naszym kraju uczestnicy biegów łączą się wspierając np. akcje charytatywne, czy upamiętniając ważne wydarzenia historyczne. Tak dzieje się i w Połańcu. To właśnie grupa „Running Połaniec” podjęła się wskrzeszenia tradycji łączenie sportu z historią.

Pierwszym dużym wydarzeniem sportowym w Połańcu była Wojewódzka Spartakiada Kościuszkowska zorganizowana przez Wojewódzki Zarząd LOK w Kielcach, która odbyła się 8 maja 1966 r. W imprezie wzięło udział ok. 6 tys. osób. Na program spartakiady składały się różne dyscypliny, m.in.: biegi i wyścigi kolarskie. Odbyła się ona dla upamiętnienia rocznicy ogłoszenia Uniwersału Połanieckiego 7 maja 1794 r. w ramach obchodów 1000-lecia Państwa Polskiego. W późniejszym czasie organizowane były w maju tzw. Biegi Kościuszkowskie, bardzo popularne w latach 80-tych, jednak ostatnio już tylko z udziałem uczniów połanieckiej szkoły podstawowej.

Drużyna „Running Połaniec” przy wsparciu OSiR-u podjęła się organizacji ogólnopolskiego „Biegu Kościuszkowskiego” 5 maja 2018 r. Będzie on upamiętniał rocznicę ogłoszenia Uniwersału Połanieckiego w Roku 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Mamy nadzieję, że takie połączenie dat historycznych z pasją i zapałem tej grupy naszych mieszkańców będzie dobrym znakiem dla ożywienia sportu amatorskiego w Połańcu.

Towarzystwo Kościuszkowskie w Połańcu będzie wspierać tę świetną inicjatywę, życząc wszystkim jej uczestnikom pobicia własnych rekordów życiowych.

Więcej na: Bieg Kościuszkowski 2018

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Radosław Matusiewicz

Prezes Towarzystwa Kościuszkowskiego w Połańcu. Dowódca połanieckiego Oddziału Legii Polsko-Włoskiej oraz Regimentu Kosynierów. Autor licznych publikacji na temat Połańca i okolic. Redaktor naczelny “Zeszytów Połanieckich”.
x

Przeczytaj również

Okazanie łaski mieszczanom połanieckim w 1507 r.

Facebook Twitter Gmail Drukuj Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.W 1507 r. ...

0
Connecting
Please wait...
Wyślij wiadomość

Przepraszamy nie jesteśmy w tej chwili dostępni online. Proszę zostaw wiadomość.

Twoje imię
* Email
* Opisz swój problem
Napisz wiadomość

Potrzebujesz pomocy? Oszczędź swój czas i porozmawiaj z nami online.

Twoje imię
* Email
* Opisz sprawę
Jesteśmy online!
Informacja zwrotna

Jeżeli chcesz możesz zostawić nam dodatkowe informacje.

Jak oceniasz naszą pomoc?
Power by

Download Free AZ | Free Wordpress Themes

Wyślij nam materiały on-line

Szanowni Państwo wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom uruchomiliśmy usługę wysłania plików online. W każdej chwili 24 h / dobę możecie bezpośrednio wysłać do nas pliki multimedialne, tekstowe itp. nie wychodząc z domu. Pojemnosć naszej skrzynki odbiorczej wynosi 10 GB, maksymalny plik jednorazowo jaki można przesłać to 10 MB. Istnieje możliwosć przesłania folderu. Do wysyłanych przez Państwa materiałów np. zdjęć prosimy o utworzenie pliku tekstowego z Państwa imieniem i nazwiskiem, danymi kontaktowymi (tel. / email), krótkim opisem i jeżeli to możliwe datą powstania fotografii.

Jeśli więc posiadacie stare dokumenty, zdjęcia, czy znacie ciekawe historie dotyczące Połańca i osób z nim związanych, podzielcie się z nami. Chrońmy przed zapomnieniem naszą historię.