Otwieranie strony trwa zbyt długo? Zamknij ekran ładowania.
Strona główna » Regiment Kosynierów » Rytwiany w hołdzie Powstańcom Styczniowym

Rytwiany w hołdzie Powstańcom Styczniowym

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

W sobotę 27 stycznia, na zaproszenie Roberta Wyrazika Dyrektora Gminnego Centrum Kultury w Łubnicach oraz Grzegorza Forkasiewicza Wójta Gminy Rytwiany, wzięliśmy udział w uroczystościach patriotycznych nawiązujących do rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Główną ich częścią był „Marsz Szlakiem Powstania Styczniowego”, wiodący z Pałacu „Dzięki” w Wiązownicy do Mogiły Powstańczej w lesie pod Rytwianami. Specjalnie na tę okazję Radosław Matusiewicz z Towarzystwa Kościuszkowskiego wyszperał i przygotował kilka ciekawostek dotyczących działań wojennych prowadzonych na terenie gminy Rytwiany oraz osób z tej gminy, które nie bały się poświęcić swojego życia w walce o Niepodległą Polskę.

W Rytwianach, nasza młodzież miała możliwość spotkania się z naszymi przyjaciółmi z Oddziału Powstańczego z Małogoszcza, na którego czele przybył Grzegorz Szymański. Organizatorzy zadbali o to, by nikt nie wyjechał z ich gminy głodny, serwując pyszną grochówkę i kiełbaski. Wyjazd zakończyliśmy tradycyjnym zdjęciem przy posągu Tadeusza Kościuszki, który znajduje się w parku obok ruin rytwiańskiego zamku.

Nasze wyjazdy z Młodzieżą ze Szkolnego Towarzystwa Kościuszkowskiego wspierają; Jacek Tarnowski Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec oraz Joanna Juszczyńska Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Radosław Matusiewicz

Prezes Towarzystwa Kościuszkowskiego w Połańcu. Dowódca połanieckiego Oddziału Legii Polsko-Włoskiej oraz Regimentu Kosynierów. Autor licznych publikacji na temat Połańca i okolic. Redaktor naczelny “Zeszytów Połanieckich”.
x

Przeczytaj również

Okazanie łaski mieszczanom połanieckim w 1507 r.

Facebook Twitter Gmail Drukuj Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.W 1507 r. ...

0
Connecting
Please wait...
Wyślij wiadomość

Przepraszamy nie jesteśmy w tej chwili dostępni online. Proszę zostaw wiadomość.

Twoje imię
* Email
* Opisz swój problem
Napisz wiadomość

Potrzebujesz pomocy? Oszczędź swój czas i porozmawiaj z nami online.

Twoje imię
* Email
* Opisz sprawę
Jesteśmy online!
Informacja zwrotna

Jeżeli chcesz możesz zostawić nam dodatkowe informacje.

Jak oceniasz naszą pomoc?
Power by

Download Free AZ | Free Wordpress Themes

Wyślij nam materiały on-line

Szanowni Państwo wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom uruchomiliśmy usługę wysłania plików online. W każdej chwili 24 h / dobę możecie bezpośrednio wysłać do nas pliki multimedialne, tekstowe itp. nie wychodząc z domu. Pojemnosć naszej skrzynki odbiorczej wynosi 10 GB, maksymalny plik jednorazowo jaki można przesłać to 10 MB. Istnieje możliwosć przesłania folderu. Do wysyłanych przez Państwa materiałów np. zdjęć prosimy o utworzenie pliku tekstowego z Państwa imieniem i nazwiskiem, danymi kontaktowymi (tel. / email), krótkim opisem i jeżeli to możliwe datą powstania fotografii.

Jeśli więc posiadacie stare dokumenty, zdjęcia, czy znacie ciekawe historie dotyczące Połańca i osób z nim związanych, podzielcie się z nami. Chrońmy przed zapomnieniem naszą historię.