Otwieranie strony trwa zbyt długo? Zamknij ekran ładowania.
Strona główna » Regiment Kosynierów » Rytwiany w hołdzie Powstańcom Styczniowym

Rytwiany w hołdzie Powstańcom Styczniowym

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

W sobotę 27 stycznia, na zaproszenie Roberta Wyrazika Dyrektora Gminnego Centrum Kultury w Łubnicach oraz Grzegorza Forkasiewicza Wójta Gminy Rytwiany, wzięliśmy udział w uroczystościach patriotycznych nawiązujących do rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Główną ich częścią był „Marsz Szlakiem Powstania Styczniowego”, wiodący z Pałacu „Dzięki” w Wiązownicy do Mogiły Powstańczej w lesie pod Rytwianami. Specjalnie na tę okazję Radosław Matusiewicz z Towarzystwa Kościuszkowskiego wyszperał i przygotował kilka ciekawostek dotyczących działań wojennych prowadzonych na terenie gminy Rytwiany oraz osób z tej gminy, które nie bały się poświęcić swojego życia w walce o Niepodległą Polskę.

W Rytwianach, nasza młodzież miała możliwość spotkania się z naszymi przyjaciółmi z Oddziału Powstańczego z Małogoszcza, na którego czele przybył Grzegorz Szymański. Organizatorzy zadbali o to, by nikt nie wyjechał z ich gminy głodny, serwując pyszną grochówkę i kiełbaski. Wyjazd zakończyliśmy tradycyjnym zdjęciem przy posągu Tadeusza Kościuszki, który znajduje się w parku obok ruin rytwiańskiego zamku.

Nasze wyjazdy z Młodzieżą ze Szkolnego Towarzystwa Kościuszkowskiego wspierają; Jacek Tarnowski Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec oraz Joanna Juszczyńska Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Radosław Matusiewicz

Prezes Towarzystwa Kościuszkowskiego w Połańcu. Dowódca połanieckiego Oddziału Legii Polsko-Włoskiej oraz Regimentu Kosynierów. Autor licznych publikacji na temat Połańca i okolic. Redaktor naczelny “Zeszytów Połanieckich”.
x

Przeczytaj również

Awans Czarnych Połaniec do III Ligi!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins. Wspaniały prezent na 70-lecie klubu, zafundowali ...

0
Connecting
Please wait...
Wyślij wiadomość

Przepraszamy nie jesteśmy w tej chwili dostępni online. Proszę zostaw wiadomość.

Twoje imię
* Email
* Opisz swój problem
Zaloguj się

Potrzebujesz pomocy? Oszczędź swój czas i porozmawiaj z nami online.

Twoje imię
* Email
* Opisz sprawę
Jesteśmy online!
Informacja zwrotna

Jeżeli chcesz możesz zostawić nam dodatkowe informacje.

Jak oceniasz naszą pomoc?
Power by

Download Free AZ | Free Wordpress Themes