Strona główna » Z życia stowarzyszenia » Listopadowy spacer wspomnień

Listopadowy spacer wspomnień

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

To już tradycja w naszym Towarzystwie, że zawsze wieczorem 1 listopada spotykamy się na wspólnym spacerze po połanieckich cmentarzach. Zapalamy wtedy znicze na grobach osób zaangażowanych niegdyś mocno w życie naszego stowarzyszenia. W ten sposób okazujemy pamięć i szacunek za to co zrobili dla naszego miasta. I tak odwiedzamy zawsze groby m.in. Mieczysława Tarnowskiego (założyciela Towarzystwa), Kazimierza Warchałowskiego (historyka, regionalisty), przesympatycznych członków TK: Stanisława Machnickiego, Stefana Jarzyny i Marianny Ryńskiej, czy nieocenionego, zmarłego 3 lata temu dra Józefa Korczaka.
Osoby z Towarzystwa chętne do wspólnego „spaceru wspomnień” zapraszamy 1 listopada 2017 r. o godz. 19.00 pod Pomnik Kościuszki. Od zapalenia znicza naszemu patronowi zaczynamy bowiem każdy z takich spacerów.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Radosław Matusiewicz

Prezes Towarzystwa Kościuszkowskiego w Połańcu. Dowódca połanieckiego Oddziału Legii Polsko-Włoskiej oraz Regimentu Kosynierów. Autor licznych publikacji na temat Połańca i okolic. Redaktor naczelny “Zeszytów Połanieckich”.
x

Przeczytaj również

Zapraszamy na imprezę historyczno-taneczną

Facebook Twitter Gmail Drukuj Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.Zapraszamy Państwa na ...

0
Connecting
Please wait...
Wyślij wiadomość

Przepraszamy nie jesteśmy w tej chwili dostępni online. Proszę zostaw wiadomość.

Twoje imię
* Email
* Opisz swój problem
Napisz wiadomość

Potrzebujesz pomocy? Oszczędź swój czas i porozmawiaj z nami online.

Twoje imię
* Email
* Opisz sprawę
Jesteśmy online!
Informacja zwrotna

Jeżeli chcesz możesz zostawić nam dodatkowe informacje.

Jak oceniasz naszą pomoc?
Power by

Download Free AZ | Free Wordpress Themes

Wyślij nam materiały on-line

Szanowni Państwo wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom uruchomiliśmy usługę wysłania plików online. W każdej chwili 24 h / dobę możecie bezpośrednio wysłać do nas pliki multimedialne, tekstowe itp. nie wychodząc z domu. Pojemnosć naszej skrzynki odbiorczej wynosi 10 GB, maksymalny plik jednorazowo jaki można przesłać to 10 MB. Istnieje możliwosć przesłania folderu. Do wysyłanych przez Państwa materiałów np. zdjęć prosimy o utworzenie pliku tekstowego z Państwa imieniem i nazwiskiem, danymi kontaktowymi (tel. / email), krótkim opisem i jeżeli to możliwe datą powstania fotografii.

Jeśli więc posiadacie stare dokumenty, zdjęcia, czy znacie ciekawe historie dotyczące Połańca i osób z nim związanych, podzielcie się z nami. Chrońmy przed zapomnieniem naszą historię.