Taking too long? Close loading screen.
Strona główna » Połaniec i okolica » Sportowe Towarzystwo
SONY DSC

Sportowe Towarzystwo

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

W 2018 roku nasz klub, Czarni Połaniec obchodzić będzie 70-te urodziny!

Działalność Towarzystwa Kościuszkowskiego w Połańcu kojarzy się przeważnie z historią, kulturą, nauką i pielęgnowaniem lokalnych tradycji. Warto jednak przypomnieć, że duża ilość wydarzeń organizowanych przez nasze stowarzyszenie wiąże się ze sportem, głównie amatorskim oraz szeroko rozumianą rekreacją. Jak wiadomo, w zdrowym ciele zdrowy duch.

Wśród imprez sportowych dominują zwłaszcza rajdy piesze, dopasowywane tematycznie do rocznic wydarzeń historycznych, rzadziej zaś rajdy rowerowe, podczas których wolimy włączać się do tych, organizowanych przez połanieckie PTTK. Drugą, ulubioną przez nas dyscypliną są kręgle. Nasze turnieje wypełniają jesienno – zimowe popołudnia i mają charakter integracji członków Towarzystwa z kolejnymi grupami naszej młodzieży.

Z przyjemnością też przekazujemy nasze wydawnictwa, jako nagrody w zawodach i turniejach organizowanych przez klub i placówki oświatowe z terenu naszej gminy. Podjęliśmy się też wydania Albumu Czarni Połaniec 1948-1978, w którym przedstawiamy początki sportu w naszym mieście.

Towarzystwo Kościuszkowskie jest wiernym sympatykiem MKS Czarni Połaniec, więc na naszej stronie oraz Profilu na FB można znaleźć relacje z ciekawszych zmagań sportowych piłkarzy, siatkarzy, czy zapaśników.

W przededniu jubileuszu 70-lecia klubu nasze stowarzyszenie zacieśniło współpracę z władzami miasta w zakresie poprawy warunków aktywizujących sportowo mieszkańców gminy, włączając się w projekt siłowni „pod chmurką”.

Liczymy też, że ktoś podejmie się trudu zebrania materiałów i opublikowania historii kolejnych lat klubu Czarni Połaniec. Oczywiście zawsze chętnie pomożemy.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Radosław Matusiewicz

Prezes Towarzystwa Kościuszkowskiego w Połańcu. Dowódca połanieckiego Oddziału Legii Polsko-Włoskiej oraz Regimentu Kosynierów. Autor licznych publikacji na temat Połańca i okolic. Redaktor naczelny “Zeszytów Połanieckich”.
x

Przeczytaj również

Na szlaku bojowym z połanieckim oddziałem Legii w 2017

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.Do zakończenia roku 2017 pozostało dokładnie dwa ...

0
Connecting
Please wait...
Wyślij wiadomość

Przepraszamy nie jesteśmy w tej chwili dostępni online. Proszę zostaw wiadomość.

Twoje imię
* Email
* Opisz swój problem
Zaloguj się

Potrzebujesz pomocy? Oszczędź swój czas i porozmawiaj z nami online.

Twoje imię
* Email
* Opisz sprawę
Jesteśmy online!
Informacja zwrotna

Jeżeli chcesz możesz zostawić nam dodatkowe informacje.

Jak oceniasz naszą pomoc?
Power by

Download Free AZ | Free Wordpress Themes