Otwieranie strony trwa zbyt długo? Zamknij ekran ładowania.
Strona główna » Połaniec i okolica » Sportowe Towarzystwo
SONY DSC

Sportowe Towarzystwo

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

W 2018 roku nasz klub, Czarni Połaniec obchodzić będzie 70-te urodziny!

Działalność Towarzystwa Kościuszkowskiego w Połańcu kojarzy się przeważnie z historią, kulturą, nauką i pielęgnowaniem lokalnych tradycji. Warto jednak przypomnieć, że duża ilość wydarzeń organizowanych przez nasze stowarzyszenie wiąże się ze sportem, głównie amatorskim oraz szeroko rozumianą rekreacją. Jak wiadomo, w zdrowym ciele zdrowy duch.

Wśród imprez sportowych dominują zwłaszcza rajdy piesze, dopasowywane tematycznie do rocznic wydarzeń historycznych, rzadziej zaś rajdy rowerowe, podczas których wolimy włączać się do tych, organizowanych przez połanieckie PTTK. Drugą, ulubioną przez nas dyscypliną są kręgle. Nasze turnieje wypełniają jesienno – zimowe popołudnia i mają charakter integracji członków Towarzystwa z kolejnymi grupami naszej młodzieży.

Z przyjemnością też przekazujemy nasze wydawnictwa, jako nagrody w zawodach i turniejach organizowanych przez klub i placówki oświatowe z terenu naszej gminy. Podjęliśmy się też wydania Albumu Czarni Połaniec 1948-1978, w którym przedstawiamy początki sportu w naszym mieście.

Towarzystwo Kościuszkowskie jest wiernym sympatykiem MKS Czarni Połaniec, więc na naszej stronie oraz Profilu na FB można znaleźć relacje z ciekawszych zmagań sportowych piłkarzy, siatkarzy, czy zapaśników.

W przededniu jubileuszu 70-lecia klubu nasze stowarzyszenie zacieśniło współpracę z władzami miasta w zakresie poprawy warunków aktywizujących sportowo mieszkańców gminy, włączając się w projekt siłowni „pod chmurką”.

Liczymy też, że ktoś podejmie się trudu zebrania materiałów i opublikowania historii kolejnych lat klubu Czarni Połaniec. Oczywiście zawsze chętnie pomożemy.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Radosław Matusiewicz

Prezes Towarzystwa Kościuszkowskiego w Połańcu. Dowódca połanieckiego Oddziału Legii Polsko-Włoskiej oraz Regimentu Kosynierów. Autor licznych publikacji na temat Połańca i okolic. Redaktor naczelny “Zeszytów Połanieckich”.
x

Przeczytaj również

Kosynierzy na defiladzie – 15 sierpnia – Warszawa

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.W dniu dzisiejszym Towarzystwo Kościuszkowskie w Połańcu ...

0
Connecting
Please wait...
Wyślij wiadomość

Przepraszamy nie jesteśmy w tej chwili dostępni online. Proszę zostaw wiadomość.

Twoje imię
* Email
* Opisz swój problem
Zaloguj się

Potrzebujesz pomocy? Oszczędź swój czas i porozmawiaj z nami online.

Twoje imię
* Email
* Opisz sprawę
Jesteśmy online!
Informacja zwrotna

Jeżeli chcesz możesz zostawić nam dodatkowe informacje.

Jak oceniasz naszą pomoc?
Power by

Download Free AZ | Free Wordpress Themes

Z Kościuszką po niepodległość

Towarzystwo Kościuszkowskie w Połańcu realizuje projekt grantowy pn. “Z Kościuszką po niepodległość”. Celem projektu jest podniesienie świadomości i wiedzy historycznej mieszkańców regionu Połańca dotyczącej wydarzeń Powstania Kościuszkowskiego, będącego pierwszym zrywem narodowym w dążeniu do odzyskania niepodległości.

Grant jest realizowany poprzez organizację szeregu wydarzeń, przygotowanych w formie barwnych, realistycznych pokazów historycznych, zabaw, czy warsztatów.

Czas realizacji projektu: czerwiec – październik 2018.

Głównymi zadaniami w projekcie są:

– Spotkanie otwierające projekt,
– Noc Świętojańska z lekcją historii,
– konkurs na krótką formę filmową,
– festyn rodzinny z grami i zabawami,
– wystawa zdjęć archiwalnych,
– piknik historyczny dla zuchów,
– piknik kosynierski dla mieszkańców,
– zebranie kończące projekt.

W projekcie może wziąć udział każdy mieszkaniec gminy Połaniec, gmin ościennych oraz osoby zainteresowane historią Połańca, czy Tadeusza Kościuszki.