Strona główna » Z życia stowarzyszenia » Rok Jubileuszowy w Towarzystwie Kościuszkowskim

Rok Jubileuszowy w Towarzystwie Kościuszkowskim

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Towarzystwo Kościuszkowskie w Połańcu nie jest jednym z tysiąca sobie podobnych stowarzyszeń, ale marką rozpoznawalną dziś w całym kraju. Założone zostało w 1987 roku przez miejscowego społecznika Mieczysława Tarnowskiego, jako ukoronowanie trwających przynajmniej od 1917 roku tradycji kościuszkowskich w tym historycznym mieście. W latach 1999-2007 stowarzyszenie prowadził inny regionalista, wieloletni sekretarz Urzędu Miasta Mieczysław Machulak.

W tym roku minęło 10 lat odkąd na czele Towarzystwa Kościuszkowskiego (2007 r.) stoi kolega Radosław Matusiewicz. Prezes Towarzystwa Kościuszkowskiego w Połańcu, dowódca połanieckiego Oddziału Legii Polsko-Włoskiej oraz Regimentu Kosynierów, autor licznych publikacji na temat Połańca i okolic, redaktor naczelny “Zeszytów Połanieckich”. Miniony czas działalności to wspaniała historia wypełniona licznymi sukcesami i wieloma ciekawymi wydarzeniami. Stowarzyszenie angażowało się w szereg działań na różnych płaszczyznach zgodnie z celami statutowymi.

Towarzystwo Kościuszkowskie bardzo duży nacisk kładzie na wychowanie w duchu patriotyzmu, u którego podstaw stoi patriotyzm lokalny. Zadanie to jest o tyle łatwe, że podczas realizowania kolejnych wytyczonych celów zawsze możemy liczyć na naszą połaniecką młodzież, placówki kultury i władze samorządowe.

Z okazji jubileuszu, w imieniu członków Towarzystwa Kościuszkowskiego w Połańcu, składam gratulacje i wyrazy uznania wysiłku i zaangażowania włożonego w rozwój stowarzyszenia. Życzę dalszych sukcesów w dążeniu do wyznaczonych celów, powodzenia w podejmowanych przedsięwzięciach i udanych realizacji zamierzeń w kolejnych latach działania.

Rok 2017 to również jubileusz 30-lecia działalności Towarzystwa Kościuszkowskiego w Połańcu. Wyrażam głębokie przekonanie, że przyszłość przyniesie wielorakie sukcesy i pozwoli na realizację wielu ambitnych planów i zamierzeń. Niech ten piękny Jubileusz 30-lecia działalności, który będziemy obchodzić 21 października i 10-lecie Prezesury stanie się źródłem siły i inspiracji dla dalszego rozwoju.

Z wyrazami szacunku

Łukasz Orłowski

Artykuł z “Merkuriusza Połanieckiego”  

Nr 1-3 (182-184) Rok XVII styczeń-marzec 2007

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Łukasz Orłowski

Administrator strony. Połańczanin od urodzenia. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Od 2009 roku pracuje w organizacji pozarządowej Lokalna Grupa Działania - Dorzecze Wisły. Aktywny członek Towarzystwa Kościuszkowskiego w Połańcu. Członek połanieckiego oddziału Legii Polsko-Włoskiej i Regimentu Kosynierów.
x

Przeczytaj również

Zapraszamy na imprezę historyczno-taneczną

Facebook Twitter Gmail Drukuj Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.Zapraszamy Państwa na ...

0
Connecting
Please wait...
Wyślij wiadomość

Przepraszamy nie jesteśmy w tej chwili dostępni online. Proszę zostaw wiadomość.

Twoje imię
* Email
* Opisz swój problem
Napisz wiadomość

Potrzebujesz pomocy? Oszczędź swój czas i porozmawiaj z nami online.

Twoje imię
* Email
* Opisz sprawę
Jesteśmy online!
Informacja zwrotna

Jeżeli chcesz możesz zostawić nam dodatkowe informacje.

Jak oceniasz naszą pomoc?
Power by

Download Free AZ | Free Wordpress Themes

Wyślij nam materiały on-line

Szanowni Państwo wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom uruchomiliśmy usługę wysłania plików online. W każdej chwili 24 h / dobę możecie bezpośrednio wysłać do nas pliki multimedialne, tekstowe itp. nie wychodząc z domu. Pojemnosć naszej skrzynki odbiorczej wynosi 10 GB, maksymalny plik jednorazowo jaki można przesłać to 10 MB. Istnieje możliwosć przesłania folderu. Do wysyłanych przez Państwa materiałów np. zdjęć prosimy o utworzenie pliku tekstowego z Państwa imieniem i nazwiskiem, danymi kontaktowymi (tel. / email), krótkim opisem i jeżeli to możliwe datą powstania fotografii.

Jeśli więc posiadacie stare dokumenty, zdjęcia, czy znacie ciekawe historie dotyczące Połańca i osób z nim związanych, podzielcie się z nami. Chrońmy przed zapomnieniem naszą historię.