Otwieranie strony trwa zbyt długo? Zamknij ekran ładowania.
Strona główna » Z życia stowarzyszenia » Jubileusz 25-lecia Towarzystwa Kulturalnego w Szczekocinach

Jubileusz 25-lecia Towarzystwa Kulturalnego w Szczekocinach

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

W niedzielę 28 maja delegacja Towarzystwa Kościuszkowskiego oraz połanieckiej młodzieży reprezentowała nasze miasto na jubileuszu 25-lecia działalności Towarzystwa Kulturalnego im. Tadeusza Kościuszki w Szczekocinach. Nasze miasta od 30 lat łączy wspólny patron i cząstka wspólnej historii. Od początku na czele szczekocińskich kościuszkowców stoi miejscowy regionalista Czesław Orliński. To on jest pomysłodawcą i realizatorem większości działań stowarzyszenia oraz wydawcą licznych publikacji o tematyce historycznej i regionalnej.

Na jubileuszu, oprócz lokalnych władz spotkały się środowiska kościuszkowskie z Kopca Kościuszki w Krakowie, Panoramy Racławickiej z Wrocławia, Racławic oraz najliczniejsza i najbardziej rozpoznawalna delegacja z Połańca.

Uroczystości rozpoczął przemarsz i Msza Święta w kościele św. Bartłomieja. Po niej wszyscy goście udali się do Szkoły Podstawowej na część główną obchodów. Po części artystycznej w wykonaniu dzieci szkolnych, rozpoczęły się wystąpienia lokalnych władz i zaproszonych gości.

Nasze Towarzystwo oprócz gratulacji dla Pana Czesława Orlińskiego oraz członków i sympatyków Towarzystwa Kulturalnego, przekazało w prezencie wydawnictwa; Zeszyty Połanieckie i Miasto Kościuszki – Połaniec oraz rzeźbę kosyniera (wykonaną przez kol. Konstantego Michorowskiego). Pamiętaliśmy też o gratulacjach dla dyrektor Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Szczekocinach pani Elżbiety Drej z okazji 55 rocznicy działalności placówki.

Po poczęstunku i rozmowach z uczestnikami uroczystości udaliśmy się w drogę powrotną do Połańca. Korzystając z okazji odwiedziliśmy z naszą młodzieżą Muzeum Mikołaja Reja w Nagłowicach.

Wyjazd na uroczystości jubileuszowe do Szczekocin możliwy był dzięki wsparciu Urzędu Miasta i Gminy w Połańcu, a część strojów użyczyło nam Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Łukasz Orłowski

Administrator strony. Połańczanin od urodzenia. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Od 2009 roku pracuje w organizacji pozarządowej Lokalna Grupa Działania - Dorzecze Wisły. Aktywny członek Towarzystwa Kościuszkowskiego w Połańcu. Członek połanieckiego oddziału Legii Polsko-Włoskiej i Regimentu Kosynierów.
x

Przeczytaj również

Awans Czarnych Połaniec do III Ligi!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins. Wspaniały prezent na 70-lecie klubu, zafundowali ...

0
Connecting
Please wait...
Wyślij wiadomość

Przepraszamy nie jesteśmy w tej chwili dostępni online. Proszę zostaw wiadomość.

Twoje imię
* Email
* Opisz swój problem
Zaloguj się

Potrzebujesz pomocy? Oszczędź swój czas i porozmawiaj z nami online.

Twoje imię
* Email
* Opisz sprawę
Jesteśmy online!
Informacja zwrotna

Jeżeli chcesz możesz zostawić nam dodatkowe informacje.

Jak oceniasz naszą pomoc?
Power by

Download Free AZ | Free Wordpress Themes