Strona główna » Połaniec i okolica » Wystawa plastyczna

Wystawa plastyczna

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

W trzecim numerze biuletynu informacyjnego „Kosynier” został ogłoszony konkurs plastyczny firmowany przez Miasto i Gminę Połaniec, Centrum Kultury i Sztuki Połaniec i Towarzystwo Kościuszkowskie w Połańcu pod nazwą:

„100 – lecie Kopca Kościuszki”

Celem konkursu było przedstawienie wizji dzieci i młodzieży o naszych miejscach kultu historycznego związanych z osobą Tadeusza Kościuszki, jak i samej osoby Naczelnika.   Prace, które wpłynęły na konkurs pochodzą od artystów – plastyków w różnym przekroju wiekowym i siłą rzeczy obrazują wizję tematyczną stosowna do wieku ich autorów. Przekrój wiekowy jak już powyżej wspomniano jest bardzo zróżnicowany, począwszy od najmłodszych, którzy mają po  6 lat, do starszych już pełnoletnich artystów.

Wszystkim artystom – plastykom należą się słowa wysokiego uznania za przede wszystkim żywe spojrzenie na tematy historycznie związane z naszym regionem i opisanie ich w formie plastycznej według swojego punktu widzenia. Osobne słowa podziękowań kierujemy do ich opiekunów za inspirowanie artystów do twórczej pracy w cale niełatwym tematem do ogarnięcia w plastycznej formie.   

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
trzecim numerze biuletynu informacyjnego „Kosynier” został ogłoszony konkurs plastyczny firmowany przez Miasto i Gminę Połaniec, Centrum Kultury i Sztuki Połaniec i Towarzystwo Kościuszkowskie w Połańcu pod nazwą: „100 – lecie Kopca Kościuszki” Celem konkursu było przedstawienie wizji dzieci i młodzieży o naszych miejscach kultu historycznego związanych z osobą Tadeusza Kościuszki, jak i samej osoby Naczelnika.   Prace, które wpłynęły na konkurs pochodzą od artystów – plastyków w różnym przekroju wiekowym i siłą rzeczy obrazują wizję tematyczną stosowna do wieku ich autorów. Przekrój wiekowy jak już powyżej wspomniano jest bardzo zróżnicowany, począwszy od najmłodszych, którzy mają po  6 lat, do starszych…

Oceń Artykuł

Ocena Użytkownika: 4.33 ( 2 ocen)

Konstanty Michorowski

Urodzony w Legionowie na Ziemi Mazowieckiej, od 1989 r. mieszkaniec Połańca. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie w zakresie prawa administracyjnego, para się twórczością nieprofesjonalną od 1982 r. Wieloletni aktywny członek Towarzystwa Kościuszkowskiego w Połańcu i Regimentu Kosynierów.
x

Przeczytaj również

Potwierdzenie praw nadanych Połańcowi w 1505 r.

Facebook Twitter Gmail Drukuj Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.13 stycznia 1505 r. ...

0
Connecting
Please wait...
Wyślij wiadomość

Przepraszamy nie jesteśmy w tej chwili dostępni online. Proszę zostaw wiadomość.

Twoje imię
* Email
* Opisz swój problem
Napisz wiadomość

Potrzebujesz pomocy? Oszczędź swój czas i porozmawiaj z nami online.

Twoje imię
* Email
* Opisz sprawę
Jesteśmy online!
Informacja zwrotna

Jeżeli chcesz możesz zostawić nam dodatkowe informacje.

Jak oceniasz naszą pomoc?
Power by

Download Free AZ | Free Wordpress Themes

Wyślij nam materiały on-line

Szanowni Państwo wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom uruchomiliśmy usługę wysłania plików online. W każdej chwili 24 h / dobę możecie bezpośrednio wysłać do nas pliki multimedialne, tekstowe itp. nie wychodząc z domu. Pojemnosć naszej skrzynki odbiorczej wynosi 10 GB, maksymalny plik jednorazowo jaki można przesłać to 10 MB. Istnieje możliwosć przesłania folderu. Do wysyłanych przez Państwa materiałów np. zdjęć prosimy o utworzenie pliku tekstowego z Państwa imieniem i nazwiskiem, danymi kontaktowymi (tel. / email), krótkim opisem i jeżeli to możliwe datą powstania fotografii.

Jeśli więc posiadacie stare dokumenty, zdjęcia, czy znacie ciekawe historie dotyczące Połańca i osób z nim związanych, podzielcie się z nami. Chrońmy przed zapomnieniem naszą historię.