Strona główna » Połaniec i okolica » Wystawa p.n. Tradycje Kościuszkowskie

Wystawa p.n. Tradycje Kościuszkowskie

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Nasza książnica połaniecka tradycyjnie wpisuje się w ramach obchodu „Dni Połańca” swoją autorską wystawą, która ma za zadanie propagowanie i popularyzowanie idei kościuszkowskiej w naszej małej ojczyźnie. W tym roku dochodzi jeszcze jeden bardzo ważny moment, a mianowicie „100. lecie Kopca Kościuszki” w Połańcu.

Wystawa prezentuje cztery ważne z naszego punktu widzenia tematy: „Insurekcja kościuszkowska”, Dzieje z życia Tadeusza Kościuszki”, Tradycje kościuszkowskie” i jakże ważny dla naszego miasteczka  „Uniwersał połaniecki”.   Eksponaty na wystawę pochodzą ze zbiorów własnych Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej i z zasobów Towarzystwa Kościuszkowskiego. Autorkami wystawy pracownice naszej książnicy, a kuratorem została Pani Maria Bugaj.

W imieniu całej społeczności połanieckiej, w tym szczególnie osób związanych pielęgnowaniem tradycji kościuszkowskich na naszym terenie składamy wyrazy najwyższego uznania i słowa podziękowania.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
asza książnica połaniecka tradycyjnie wpisuje się w ramach obchodu „Dni Połańca” swoją autorską wystawą, która ma za zadanie propagowanie i popularyzowanie idei kościuszkowskiej w naszej małej ojczyźnie. W tym roku dochodzi jeszcze jeden bardzo ważny moment, a mianowicie „100. lecie Kopca Kościuszki” w Połańcu. Wystawa prezentuje cztery ważne z naszego punktu widzenia tematy: „Insurekcja kościuszkowska”, Dzieje z życia Tadeusza Kościuszki”, Tradycje kościuszkowskie” i jakże ważny dla naszego miasteczka  „Uniwersał połaniecki”.   Eksponaty na wystawę pochodzą ze zbiorów własnych Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej i z zasobów Towarzystwa Kościuszkowskiego. Autorkami wystawy pracownice naszej książnicy, a kuratorem została Pani Maria Bugaj. W imieniu…

Oceń Artykuł

Ocena Użytkownika: 4.8 ( 1 ocen)

Konstanty Michorowski

Urodzony w Legionowie na Ziemi Mazowieckiej, od 1989 r. mieszkaniec Połańca. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie w zakresie prawa administracyjnego, para się twórczością nieprofesjonalną od 1982 r. Wieloletni aktywny członek Towarzystwa Kościuszkowskiego w Połańcu i Regimentu Kosynierów.
x

Przeczytaj również

Potwierdzenie praw nadanych Połańcowi w 1505 r.

Facebook Twitter Gmail Drukuj Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.13 stycznia 1505 r. ...

0
Connecting
Please wait...
Wyślij wiadomość

Przepraszamy nie jesteśmy w tej chwili dostępni online. Proszę zostaw wiadomość.

Twoje imię
* Email
* Opisz swój problem
Napisz wiadomość

Potrzebujesz pomocy? Oszczędź swój czas i porozmawiaj z nami online.

Twoje imię
* Email
* Opisz sprawę
Jesteśmy online!
Informacja zwrotna

Jeżeli chcesz możesz zostawić nam dodatkowe informacje.

Jak oceniasz naszą pomoc?
Power by

Download Free AZ | Free Wordpress Themes

Wyślij nam materiały on-line

Szanowni Państwo wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom uruchomiliśmy usługę wysłania plików online. W każdej chwili 24 h / dobę możecie bezpośrednio wysłać do nas pliki multimedialne, tekstowe itp. nie wychodząc z domu. Pojemnosć naszej skrzynki odbiorczej wynosi 10 GB, maksymalny plik jednorazowo jaki można przesłać to 10 MB. Istnieje możliwosć przesłania folderu. Do wysyłanych przez Państwa materiałów np. zdjęć prosimy o utworzenie pliku tekstowego z Państwa imieniem i nazwiskiem, danymi kontaktowymi (tel. / email), krótkim opisem i jeżeli to możliwe datą powstania fotografii.

Jeśli więc posiadacie stare dokumenty, zdjęcia, czy znacie ciekawe historie dotyczące Połańca i osób z nim związanych, podzielcie się z nami. Chrońmy przed zapomnieniem naszą historię.